Kombi Servisi ve Klima Bakım hizmetlerinde 26 yıllık tecrübe...

Pzt-Cmt: 07:00 - 24:00

7/24 Teknik Destek ve Servis

Teknik Servis

Hızlı Servis

Teknik Servis 0530 040 1232

Alımlı Sk. No:1 Keçiören / Ankara

Merak Edilen Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sorularınızı cevaplamaya çalıştık…

Kombi, doğal gaz kullanarak, sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Ev veya ticari gibi küçük yada büyük ölçekli kapalı alanlarda uygun ısıtma koşullarını sağlayabilen cihazlardır. Kombi ısıtma cihazlarının ebatlarının küçük olması ve bu sebeple çok yer kaplamaması en çok tercih edilme sebeplerindendir.

Klima bakım yönünün en önemli kısmı, sınırsız hava akışlarını sürdürmektir. Toz, kir ve enkaz bir Klima sisteminin en kötü düşmanlarıdır. İster iç ister dış ünite olsun, tüm filtreleri temiz tutmalı ve ısı eşanjörlerini ve bobinleri kısıtlamalardan uzak tutmalısınız.

Isıtma ve soğutma sisteminizin yılda iki kez kontrol ve bakımını yaptırmanızı tavsiye ederiz; ideal olarak bir ilkbahar ve sonbahar ayarlaması. Ayrıca filtrenizin türüne göre filtrenizi düzenli olarak değiştirmenizi öneririz. Tek başına bu, düzeltilmesi gereken en yaygın sorunların çoğunu ortadan kaldırabilir ve ciddi bir arıza olasılığını önemli ölçüde azaltabilir.

Üretim tarihi için ekipmanın dış yüzeyindeki etiketi bulun. Ekipman beş yıldan daha eski değilse bir garantisi olabilir, ancak modele bağlı olmayabilir. Garanti şartları ve koşulları üretici ve kurulum yapan şirkete göre değişir.

Düzenli filtre değişimi, ısıtma ve soğutma sisteminizin en yüksek seviyelerde çalışmasına yardımcı olur ve iç mekan hava kalitesini iyileştirir. Uygun hava akışını sağlamak ve evinizi toz, alerjen ve mikroplardan uzak tutmak için filtreleri düzenli olarak değiştirmek önemlidir.

Sahip olduğunuz filtre tipine bağlı olarak, haftalık veya aylık filtre değişimlerine ihtiyacınız olabilir. Ankara Kombi Servisim hizmetiniz veya kurulum teknisyeniniz, üniteleriniz için ideal filtreleri ve değiştirme planlarını önerecektir.

Evet. Yüksek sesli ısıtma ve soğutma ekipmanları ses kirliliğine katkıda bulunur. Düşük ses seviyelerine mali tasarruf sağlanmasa da, bir soğutma sisteminin ses derecesi, evinizin konforu ve keyfi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bir klimanın veya ısı pompasının ses seviyesi, ünitenin yaşı ve markası gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Kompresörün yalıtılıp yalıtılmaması, çıkardığı gürültü miktarına göre değişmektedir.

Kombiniz yada Klimanız Garip sesler mi çıkarıyor? Evinizin tüm alanlarını yeterince soğutuyor mu yoksa ısıtıyor mu? Soğuması veya ısınması daha mı uzun sürdü? Elektrik faturalarınız sebepsiz yere mi yükseliyor? Bunlardan herhangi biri, servis gerektiren bir sorununuz olabileceğinin işaretleridir. Çoğu durumda, ne kadar uzun süre ertelerseniz, altta yatan sorunlar o kadar kötüleşir. Bu nedenle, olağan dışı bir şey fark ettiğinizde sisteminizi kontrol etmek için Teknik Servisimizi 0530 040 1232 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Daha büyük her zaman daha iyi değildir; önemli olan performansı ve verimliliği. Yeni bir sistem satın almadan önce, sisteminizin ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun şekilde boyutlandırıldığından daima emin olmalısınız. AirPro Uzmanınız, uygun boyutu belirlemek ve uygun tavsiyede bulunmak için ev ve konfor gereksinimlerinizi kapsamlı bir şekilde değerlendirecektir.

Birkaç hızlı ipucu:

  • Filtrelerinizi sık sık temizleyin ve değiştirin.
  • Üfleyici “açık” konumdayken sisteminiz daha eşit şekilde ısınır ve soğur.
  • Üfleyici, evde sürekli hava hareketi sağlar ve daha iyi filtrelemeye izin verir.
  • Oda sıcaklıklarını makul seviyelerde tutmak için aşırı güneş ışığına maruz kalan pencerelere güneşlikler, perdeler, panjurlar veya perdeler takın.

Oda kokularını püskürterek veya mum yakarak iç mekan kokularını örtbas etmeye çalışmış olabilirsiniz. Ne yazık ki bu taktikler sadece kokuları maskeler, onlardan kurtulmaz. Bu çözümler aslında ev sahipleri için alerjik reaksiyonlara veya göz tahrişine neden olan kimyasallardan iç mekan hava kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir.

Bakteriler, ev tozu akarları, hayvan tüyü, kedi salyası ve küf de evinizin koku probleminin kökleri olabilir. Havayı temizlemenin bir yöntemi, evinize kokuları öldürmeye ve biyolojik kirleticilerin büyümesini engellemeye yardımcı olan, Klima sistemindeki yüzeyleri sterilize eden mikrop öldürücü (UV) ışıkları entegre etmektir. Ayrıca havayı temizleyerek kirleticilerin büyümesini engellerler. UV ışıkları, ev konfor sisteminizle çalışacak şekilde kurulur.

Bazen kötü havalandırma hoş olmayan kokulara neden olur. Duvar pencerelerinde nem yoğuşması ve durgun hava yetersiz havalandırmanın işaretleridir. Kalifiye bir Servis Uzmanları teknisyeni, bunun ele alınması gereken bir sorun olup olmadığını belirlemek için ev konfor sisteminizi inceleyebilir. Teknisyen ayrıca havalandırma sisteminin iç mekan havasını doğru şekilde sirküle etme ve havalandırma yeteneğini nasıl çözeceğiniz konusunda size bilgi verebilir.

Her insan ve her ev farklı bir konfor ihtiyacını beraberinde getirir. İnsanların sağlığını ve konforunu etkileyen iritasyon eşiği ve tetikleyiciler birleşerek doğru çözümleri belirler. Yüksek eşik seviyeleri, daha iyi bir hava filtresi gibi basit çözümler gerektirebilir.

Düşük eşik seviyeleri, tetikleyicilerin ve tahriş edici maddelerin azaltılması için bir hava temizleme sistemi gerektirebilir. Teknik uzmanlarımız hangi iç mekan hava iyileştirme ürünlerinin sizin için doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir.

ABD Çevre Koruma Ajansı tarafından oluşturulan araştırmalara göre, iç mekanlarda hava kirleticilerine maruz kalma, dış mekanlardan 100 kat daha fazla olabilir. Sık sık toz alma ve süpürme, evinizde bulunan toz ve toz akarlarının miktarını azaltmaya yardımcı olabilir. Ancak, havadaki tüm partiküller elimine edilemez. Filtrasyon cihazları, bir vakum tarafından yakalanamayacak kadar küçük parçacıkların ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir. Bazı filtreleme cihazları arasında UV ışık üniteleri, hava filtreleri, enerji geri kazanım vantilatörleri (ERV’ler), ısı geri kazanım vantilatörleri (HRV’ler) ve elektronik hava temizleyiciler bulunur. Servis Uzmanlarından hangi iç mekan hava iyileştirme cihazlarının sizin için doğru olduğu hakkında bilgi sağlayacaktır. Ankara Kombi Servisim 0530 040 1232 numaralı telefondan almak için arayınız.

Sıcaklık ayarları, yılın zamanına ve kişisel tercihlerinize bağlıdır. İnsan vücudunun ortalama vücut sıcaklığının 37 derece olduğunu söylersek klimaların 20 ile 26 derece arasındaki sıcaklıkta çalıştırılması yeterli olacaktır.Unutmayın, evinizden çıkarken; ani sıcaklık değişikliklerinden kaçınmaya çalışın. Sıcaklığınızı 5°’den fazla geri ayarlamayın; bu, ünitenizin istenen sıcaklık ayarını elde etmek için daha fazla çalışmasına neden olur.