Petek Temizliği


Kışın en soğuk aylarında, doğal gazın derecesini artırmamıza rağmen evin yeterince ısınmadığını fark ederiz. Bunun nedeni olarak apartmanda ısı yalıtımının olmamasını veya pencere kenarlarından alınan soğuk havayı suçlarız. Ancak sorun çok başka bir sebepten kaynaklanıyor olabilir.

En son ne zaman petek temizliği işlemi için uzman bir firma ile görüştünüz? Kombinin derecesini artırmanıza rağmen peteklerin bazılarının yeterince ısınmadığını gözlemlediniz mi? Peki boruların sonuncu olarak bağlandığı petek diğerlerine oranla neredeyse hiç ısınmıyor mu? Belki de kombiniz sık sık arıza vererek petek temizliği işleminin ne denli gerekli olduğuna dair alarm veriyordur. Bu soruların yalnızca birine bile evet cevabı verdiyseniz, petekleriniz acil olarak temizlenmelidir.

Tasarruf İçin de Gerekli

Petekler, zamanla kirlenir, tıkanır. Dolayısı ile yeterince ısınamaz ve bu nedenle de evinizin daha az ısınmasına neden olur. Oysaki özellikle havanın çok soğuk olduğu günlerde çözümü, kombinin derecesini artırmakta bulursunuz. Fakat bu da çare olmayacak, kombiniz ne gerektiği kadar ısıtmayı başaracak ne de petekleriniz yeterince randımanlı ısınacak. Petek temizliği ile peteklerinizin hiç kayıpsız ısıyı yaymasını sağlayabilir böylece faturalarınızın tutarını düşürebilirsiniz. Yapmanız gereken, uzman bir firmadan peteklerinizin temizlenmesi konusunda destek almak olmalıdır. Can Teknik Kombi Servisi, İstanbul’un tamamına bu hizmeti sunar. Merkezi Çekmeköy’de bulunan firmamız, uzman ekibi ile petek temizliğinde öncü bir firmadır.

Bizimle iletişime geçerek peteklerinizin temizlenmesini talep edebilirsiniz. Özellikle iki yıldır bu işlemi gerçekleştirmediyseniz, peteğinizin kirden tıkanmış olma ihtimali son derece yüksek olarak karşımıza çıkmaktadır. Her eşyada ve makinede olduğu gibi peteklerde de kullanım süresi sonucunda bakım ihtiyacı ortaya çıkar. Temizlenmeyen petekler hem ısı kaybına neden olur hem de maddi anlamda zor durumlara sokar. Bu nedenle bizi arayarak, en yakın tarihe peteklerinizin temizlenmesi adına randevu talebinde bulunabilirsiniz.


 


   

Görsel